To bychom nebyli v České republice, kdyby se takové věci neděly někde jinde. Čím dál více se ukazuje, že po více jak 30 letech budování demokracie jsme se dostali někam na úroveň banánových republik, které aspoň ale mají banány, na rozdíl od nás. My už nemáme téměř nic. Brambor je poskrovnu, uhlí musíme dovážet až z daleké Austrálie a k olympiádě v Číně se vyjadřuje kdekdo, hlavně pak naši čelní představitelé v Senátu nebo pravicová vláda. Člověk jen stěží chápe, jak je možné, že se do naší republiky po lodi přepravuje od protinožců uhlí, kterého máme poměrně dostatek. Hlava to určitě mnohým z vás (stejně jako mně) nebere, protože dovozem uhlí z tak vzdálené země vzniká silná uhlíková stopa a republika nemyslí ani ekonomicky, ani ekologicky. Ať žije zákaz plastových brček a kelímků, které jsou bravurně nahrazeny dovozem uhlí z dalekých končin.
Člověk by to vše pochopil, kdyby se naše země nacházela v ekonomické a hospodářské krizi. Jenže my se v žádné takové krizi nenacházíme. Nacházíme se však v silném společenském marasmu, který je často utvářen vládnoucími politickými a jinými elitami. Od boje s pandemií, až po olympiádu v Číně jsou naši někteří zákonodárci schopni vymyslet i nevymyslitelné. Například Senát se usnesl, že je nutné zahájit tvrdý bojkot olympiády v Číně, protože se tam prý porušují lidská práva. A Senát šel nakonec tak daleko, že olympijské hry v Číně přirovnal k bojkotu her v Berlíně roku 1936 a Moskvě roku 1980. Nevím, co tím chtěli básníci říci, ale na obou dvou zmíněných olympiádách mělo Československo své zástupce. Bojkotování olympijských her v Číně roku 2022 mi přijde hodně za hranou a leccos to naznačuje o duševním zdraví senátorek a senátorů, ale je to jejich rozhodnutí. Začínám mít obavu, zda v Senátu sedí svéprávní lidé.
Dost dobře nechápu, proč se kolem současné olympiády, což je svátek všech sportovců, dělá takový ideologický humbuk. Když se ale podíváme do minulosti, tak onen humbuk je nám dosti vlastní. Ostatně jako odplatu jsme v roce 1984 bojkotovali olympijské hry v Los Angeles. Navíc jsme se vždy přikláněli k těm, kteří v dané chvíli měli ve světě navrch. To ale dnes neplatí. Neustále se přikláníme k politickým stanoviskům USA, ale ve světě existují i další dvě velmoci, které začínají USA rázně převyšovat. Jednou z oněch velmocí je Čína, a proto se vede nová ideologická válka, která má za cíl pozici Číny oslabit. No a naše politické elity ochotně poslouchají. Přetvářejí tak naši suverénní republiku v ryze banánovou republiku, která bude plně v područí USA.
Nacházíme se na předělu. Po více jak 30 letech od konce studené války se nám na obzoru rýsuje studená válka 2.0. Vše do sebe pěkně zapadá od konfliktu na Ukrajině, který je podobný střetu v době kubánské raketové krize, přes ideologickou přestřelku ohledně konání olympijských her v Číně, která je podobná bojkotu her v Moskvě roku 1980, až po nesmyslné dovážení uhlí z Austrálie, což v našich dějinách nemá obdoby. Ve všech případech sloužíme jako ochotní pěšáci v nové studené válce a to jen kvůli tomu, že se naše politické elity nedokázaly rázně oddělit od pupeční šňůry vítězů předchozí studené války – USA.
Jan KLÁN, předseda OV KSČM Kutná Hora
13 komentáře
Je fajn, že banány už nejsou nedostatkové zboží tak jako bývaly v komunismu.
Někomu stačí ke štěstí opravdu málo.
A jak se to čte, to “banane”? Benein?? Klán, good job:-))
Mlady soudruh spravne odhalil revansisticko-sovinisticke snahy zapadnich jestrabu, kteri harasi jadernymi zbranemi. Jimz se ale postavi cekisticko-komunisticka hraz svetoveho miru, ktera ukaze svoji prevahu nad vyprazdnenymi nesvobodnymi rezimy.
Doufám že v případě války na Ukrajině půjdete do předních zákopů, nebo budete bojovat schován za klávesnicí?
Já jsem v r. 1991-92 bojoval v Chorvatské gardě proti rudým Srbským okupantům. Kde si byl ty?
To bude nějaký omyl. V letech 1991-92 byli bohužel rudí v prostoru celé Jugoslávie už jen marginální silou. Jinak by se totiž s nacionalisty vyvolávajícími občanské války dokázali rázně vypořádat.
Asi to bude chtít tady soudruhovi trošku osvěžit paměť – zasloužený bojkot olympiády v Moskvě v r.1980 byl zapříčiněn sovětskou okupací Afghánistánu o rok předtím, kdy sovětské komunistické politbyro nechalo svými para-oddíly přímo v prezidentském paláci zavraždit afghánského prezidenta, (včetně dvou set členů jeho ochranky ), který k jeho smůle nebyl dostatečně pro-ruský. Následovala deset let dlouhá okupace, kterou ukončil až Gorbačov a blížící se bankrot SSSR.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Bou%C5%99e_333
JURIJI A DALŠI, NEHRABEJTE SE V MINULOSTI A VYBALTE ROZUMY K PNZ tj
k svěžimu PROGRAMU NARODNICH ZAJMU ,kdyz tem ideog LAZAR,mistopredseda KSCM nehne prdeli a lezi jak placka s nemoci mrtveho brouka!
PNZ je pod AMERICKOU AGRESI na nejčtenejši at to para tlači,držim vam palce plukovniku!
Amín se sám zmocnil vlády pučem a zavražděním předchozího prezidenta. Kromě toho jak on, tak i jeho předchůdce a jeho následovník o sovětskou pomoc žádali.
Amín v Afghánistánu?? Ty můžeš založit s Klánem think-tank 😃😃
Prezident Afghánistánu AMín byl zavražděn sovětským komandem výsadkářů v prezidentském paláci v Kábulu dne 25.prosince 1979. To byl začátek operace “Bouše” jejímiž hlavními strůjci byli Andropov a Ustinov., dodejme, že “kádrovou rezervu” za Amína opatrovala tehdejší ČSSR v Praze, a to v podobě afghánského velvyslance Babraka Karmala. PS: Sovětský :Vietnam”, kterým se válka v Afghánistánu stala ekonomicky a morálně řádně “vykrvil” Kreml a výrazně přispěl k pádu celého tzv. “socialistického bloku”, čest a sláva tehdejším kremelským jestřábům…
Americký režim, podporující islamisty, pak “sklidil ostny své politiky” v září 2001…
Komentáře jsou uzavřeny.