Budou umírat lidé?

od redakce

Uměle udržované politické napětí napomáhá k ekonomické nestabilitě a napomáhá tlaku inflace. To by si měl uvědomit každý, kdo rozdmýchává nebo pomáhá rozdmýchávat oheň studené války. Bohužel je hodně takových rozdmýchávačů. Namátkou jmenujme administrativu prezidenta Bidena, která umožnila přesun moderní americké vojenské techniky z pobaltských zemí Ukrajině, šéfa NATO Stoltenberga, který před několika dny prohlásil, že Ukrajincům budou dodány »smrtící zbraně«, a třeba kabinet Petra Fialy, jenž vyslyšel návrhy válkychtivé ministryně obrany Černochové a vymyslel předání dělostřelecké munice kalibru 152 mm do děl, které dodají jiní. Prý kvůli obraně v případě vojenské agrese, kterou údajně chystá Rusko, tedy v případě vpádu na Ukrajinu a pokusu si ji opětovně připojit k Ruské říši. Přitom lze slyšet Zelenského slib, že Krym bude zase ukrajinským. Když pak německý viceadmirál na přednášce v Indii nazve věci pravým jménem, tedy že poloostrov se už nikdy nevrátí pod jurisdikci Kyjeva, je z toho diplomatická demarše a odstoupení viceadmirála z velitelské funkce. Pravdu totiž militantní ukrajinské vedení nepřijímá. A zatím na vojenské řešení »otázky Krymu« nemá dost účinných zbraní. Jak vidno, Severoatlantický pakt, včetně Česka, rád moderní zbraně pro takový účel Kyjevu dodá.

Vyzbrojit válkychtivce je ovšem nebezpečné. To si uvědomili jako první Němci. Proto odtud nepoplynou, na rozdíl od nás, žádné dary vojenského materiálu na východ. Sice se museli podrobit kritice Kyjeva, ale jejich obava ze zatažení do další války, ať již studené, ekonomické nebo polohorké, či dokonce horké, je namístě. Postbanderovské síly jsou totiž schopny všeho. Mají svůj příklad. Druhá světová válka a její vojenské dozvuky jsou sice daleko za námi, ale potomci banderovců mají rozhodující vliv na politiku Kyjeva, jsou schopni bojovat za Velkou Ukrajinu, která však nikdy neexistovala. Snad jen v myslích postbanderovců a jejich následníků.

Je tragédií, že se naše země připojila k antiruským akcím. Cílem je oslabení právě Ruska, které stále odolává americkému poručnictví. A globalizovaný kapitál nemůže dosáhnout na jeho surovinové bohatství. To je ruské provinění! Oslabit Rusko je ovšem možné přes konflikt s bojechtivou Ukrajinou. Nic nevadí, že možná při tom zahynou desetitisíce či statisíce lidí. To ministryni obrany České republiky, bývalé bankovní úřednici u přepážky, nevadí. Ona totiž mezi nimi nebude. Stejně jako pánové Stoltenberg či Biden.

Petr KOJZAR

Přečtěte si další články

3 komentáře

williks2 27/01/2022 - 20:35

To jestli dá Putin rozkaz nebo nedá je jeho volba. Vše nasvědčuje tomu, že NATO dráždí hada bosou nohou a když had kousne, je to nejen bolestivé, ale může to mít a katastrofické následky. Být NATEM, tak rozhodně nebudu dráždit a vymýšlet teorie směřující ke konfliktu. Spíše bych umravnil Ukrajinu. V USA začínají chudnout lidé, jejich výrobky jsou pro ně drahé, tak si USA hledají levné zdroje pro své občany, nebo chtějí mít větší vliv ve světě, než mají dodnes. Politickou záhadou je to, že po rozpadu východního bloku a Varšavské smlouvy, sovětská armáda opustila všechny země, kde měla vojska. Proč takové gesto neudělalo NATO, když už nic z východu nehrozilo?

fronda 28/01/2022 - 01:36

Proč Severoatlantický pakt neodešel z pozic? Asi proto, že neměl v čele zrádce.

o.motl 27/01/2022 - 07:44

To záleží ns tom, jestli dá amatérský archelog, potâpěč, hokejista a lovec medvĕdů Putin rozkaz k invazi na Ukrajinu nebo blafuje, Kojzarre.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.