V poslední týdnech nás vláda, potažmo ministryně obrany s podporou premiéra Fialy, přesvědčuje o nutnosti zakoupit americké stíhačky F-35. Pokládám tedy za naléhavé vědět, co jsou zač. Vy starší si možná vzpomenete na stíhačky Lockheed F-104 Starfighter, přezdívané Flying Coffin (Létající rakev), používané někdy koncem 60. let, jež občas padaly »bez zjevného důvodu«; spadlo jich, pokud si vzpomínám, něco přes 100. (Pro ty, kteří by snad pochybovali: nejde o komunistickou propagandu, mám schovaný západoněmecký časopis HOBBY, kde o tom byl obsáhlý článek. Dal se běžně koupit v Plzni v Zahraniční literatuře za 15 Kč.) Nakonec, proč nedat americkým přátelům vydělat a místo poměrně spolehlivých gripenů zakoupit něco, co je podezřelé už tím, jak to všichni vychvalují?
Nejprve pár objektivních údajů: I když u gripenů se nás cena netýká, když je máme v pronájmu, základní cena Gripenu je 85 milionů $ za kus. U F-35A jde o něco méně, o 77 mil. $, ale verze F-35B a F-35C jsou už dražší, 135,8 mil. a 117,3 mil. (www.aerotime.aero, Top 10 most expensive fighter jets in 2021). To není až tak velký rozdíl. Podívejte se ale na provozní náklady, čili cenu za letovou hodinu. Gripen 5800 $, F-34A 25 950 dolarů, F-35B/C 35 300 (Janes Information Services). F-35 je údajně »neviditelný«, neměl by ho zaměřit radar, ovšem česká Tamara to uměla. Výrobce gripenu, švédský Saab, přiznává, že jeho stíhačku radary vidí.
Conn M. Hallinan, z něhož dále čerpám, je sloupkař »týmu expertů bez hranic« Foreign Policy In Focus (Zaostřeno na zahraniční politiku), a nezávislý novinář. Je nositelem titulu Ph.D. antropologie Kalifornské univerzity v Berkeley a nositelem ceny advokátní iniciativy Cena za skutečné zprávy (Real News Award). Žije v Berkeley v Kalifornii. Dává (nebo tedy dával, skončil před dvěma roky) každoročně ceny jednotlivcům, společnostem a vládám, jež činí ze čtení zpráv každodenní dobrodružství. Neboli zabýval se průšvihy, mezi něž patří i temné stránky historie letounu F-35, které tu předkládám. Letounu Lockheed-Martin F-35 dával pravidelně Golden Lemon Award (Zlatý citron). Proč? V roce 2011 to zdůvodnil následovně: Druhým v této kategorii je Lockheed Martin F-35, s 385 miliardami dolarů nejdražší zbraňový systém v dějinách USA. Cena samotného F-35 vyskočila ze 69 mil. $ na 113 mil. za stroj. Stíhačka F-35 má »trhliny« a »místa, jež se přehřívají«, k nimž je podle ředitele programu viceadmirála Davida Vendeta »těžké se dostat«. Britský dokumentární pořad Dispatches navrhuje, aby Air Force dodaly pilotům balíky ledu a nějaké dobré lepidlo.
V roce 2012: Za 395,7 mld. $ je teď F-35 nejdražším zbraňovým systémem v dějinách USA, a výdaje stále rostou. Má problémy s motorem, »neobjasněné« nebezpečné jevy na trupu a software, jenž nefunguje, jak by měl. Protože cena letounu vzrostla od roku 2001 o 70 %, někteří naši spojenci začínají couvat od někdejších závazků k nákupu. Kanaďané utrpěli šok, když se ukázalo, že cena za nákup a provoz jedné F-35 bude 45,8 mld. $. Prudký nárůst ceny (spolu s technickými problémy) donutil Británii, Itálii, Nizozemsko a Austrálii, aby nákup letounu znovu zvážily. Pokud k tomu dojde, cena F-35 ještě naroste, protože Lockheed Martin se spoléhal, že spojenci USA jich koupí aspoň 700, čímž by se cena za kus snížila. USA mají v plánu koupit 2457 letounů F-35 (107 milionů $ za kus, výzbroj není započítána). Hodina letu přijde na 35 200 $.
Zlatý citron 2013 míří opět k firmě Lockheed Martin (s nejvyšším oceněním subdodavatelům Northrop Grumman, BAE, L-3 Communications, United Technologies Corp. a Honeywell) za fušerskou práci na »neviditelné« stíhačce F-35, nejdražším zbrojním systému v dějinách USA. Letoun – s 10letým zpožděním a překročením rozpočtu o 100 % – už odsál 395,7 mld. $, a nakonec celý projekt přijde na 1.5 bilionu $. Studie Pentagonu podle France Presse »uváděla 363 problémů v projektu a ve zpracování nákladné stíhačky pro společné údery, technicky špičkového válečného letounu, o němž se předpokládá, že bude páteří budoucí americké flotily«. Letoun měl potíže při létání v noci nebo ve špatném počasí a je sužován selháváním systému dodávky kyslíku, praskáním trupu a neočekávanými problémy. Mezitím se ve federálním rozpočtu zvýšily škrty dávek v nezaměstnanosti. O kolik? Asi o 25 mld. $, či 25 strojů F-35 C, jež nefungují.
Zlatý citron 2014dostává opět Lockheed Martin za svůj neviditelný bombardér F-35, jenž nedokáže zprovoznit svůj software, nelétá v dešti a občas při snaze vystartovat vzplane. Kanada už porovnávala F-35 se starým F-18 Super Hornet, Eurofighterem Typhoon a francouzským Dassault Rafale, a našla jediný rozdíl: F-35 je mnohem dražší; mezi 116 a 160 miliony $ za letoun, proti 60, 90 a 64 milionům $ za kus. USA byly nuceny zrušit debut F-35 na prestižní mezinárodní letecké přehlídce v britském Farnborough, protože letoun při pokusu odstartovat z letecké základny Eglin na Floridě vzplanul. F-35 jsou od té doby omezeny na nižší rychlost a tříhodinové lety, což na přeskočení Atlantiku nestačí.
Zlatý citron 2015 – Lockheed Martin, největší výrobce zbraní na světě, jenž dokázal vyprodukovat dva drahé zbrojní systémy, co nefungují. Předpokládá se, že F-35 nahradí všechny ostatní stíhací bombardéry v americkém arzenálu, včetně F-15, F-16 a F-18, a začne být rozmisťován v roce 2016. Drobný problém. V soubojích se 30 let starým F-16 běžně F-35 ztrácí. Protože je stroj těžký a s nízkým výkonem, je neobyčejně těžké jej otočit ve vzdušném souboji. Má přepychový 25mm kanon Gatling s kadencí 3000 ran za minutu, ale letoun pojme jen 180 nábojů. Jak řekl hodnostář Air Force: »Doufejte, že neminete.« A softwarepro kanon bude dodán nejdříve v roce 2019. A není to závada jediná. F 35 je vyvinut jako »neviditelný« (utajený) letoun, ale jeho identifikační systém (Identification Friend or Foe system, Rozeznej přítele od nepřítele) je tak špatný, že je vyžadováno, aby pilot dostal vizuální potvrzení terče. Nic moc myšlenka, když ostatní mají rakety vzduch-vzduch s dlouhým doletem. Vysoce sofistikovaná přilba za 600 000 $, již pilot používá, aby viděl vše kolem sebe, často moc dobře nefunguje, a v kokpitu není dost místa k otočení hlavy. Když přilba vysadí, nejsou tu žádné záložní přistávací systémy, takže by bylo možná lepší se katapultovat… Hrozný nápad. Úmrtnost u drobných pilotů (pod 63 kg živé váhy) je 98 % (!) – nic moc šance. Větší piloti jsou na tom lépe, ale možnost zlomení šíje zůstává bolestně vysoká.
Snadným vítězem soutěže o Zlatý citron 2016 je Lockheed Martin, výrobce neviditelného bitevníku F-35 Lightning. Vedle četných softwarových problémů piloti, kteří se snaží zachránit, riskují, že přijdou o hlavu (doslova). Šéf operačního testování a hodnocení zveřejnil nedávno posudek výkonů F-35, v němž se uvádí: »Ve scénáři boje s nepřítelem by se letoun musel vyhnout hrozbě boje a vyžadoval by rozšíření o další spřátelené síly.« Přeloženo: »Jestli se objeví ti zlí, prchejte jako o život a modlete se, aby přilétli vaši kumpáni a vytáhli vás z problému.«
Zlatý citron 2017 patří opět stíhačce F-35 Joint Strike Fighter společnosti Lockheed-Martin. Letadlo bylo staženo z letecké přehlídky v australském Amberley, protože tu byla možnost blesku (letadlo se jmenuje Blesk II), a letos v červnu pět pilotů pocítilo »hypoxické« příznaky – žádný vzduch – a letadlo bylo uzemněno. Zatím nikdo na problém nepřišel. F-35 nemůže otevřít svůj zbraňový zásobník ve vysoké rychlosti, protože způsobuje, že letadlo se »třepotá«, a i když má být schopno vzlétnout z letadlové lodi, nemůže. Podle studie ředitele hodnocení provozních zkoušek »letadlo bude mít v příštích letech malou, pokud vůbec nějakou skutečnou bojovou schopnost«. A co lepšího za vydané peníze pořídit?
Dluhy studentů vyšších škol v USA na školném nyní dosahují 1,3 bilionu dolarů. V roce 2018 Lockheed Martin dostává vyznamenání Dubové listy (Oak Leaf Cluster) za svůj bitevník F-35 Lightning. Nějakých 200 strojů F-35 je považováno za »neschopné boje«, a asi bojeschopné nikdy nebudou, protože Pentagon raději koupí nové letouny, než by opravil ty, co má. To přijde daňové poplatníky na 40 mld. $. F-22 i F-35 mají problémy s kyslíkovými systémy, avšak nikdo nemůže přijít na to, proč. Ani jeden z nich se ale nedostal do boje. Podle viceadmirála Scotta Stearneyho F-35 dosáhl »taktické převahy« nad Tálibánem… (jenž nemá žádné letecké síly).
Zlatý citron 2019 – opět Lockheed Martin za svůj neviditelný bitevník F-35 Lightning. Podle Defense News, zpráv ministerstva obrany, si piloti musí pečlivě hlídat rychlost, aby nepoškodili drak letadla a potah. Prudké zvýšení tlaku v kokpitu zřejmě způsobuje »nesnesitelnou« bolest plic a dutin. Helmy pilotů za 400 000 dolarů moc dobře nefungují a každá je navržena tak, aby se do ní vešel jen jeden (ten určitý) pilot. Pokud se jedna rozbije, získat náhradní trvá několik dní. Červnová míra připravenosti pro F-35 – to je procento letadel, která se mohou dostat do vzduchu – činila 8,7 %, což neodpovídá standardu připravenosti všech ostatních letadel na 80 %. Situace se ale zlepšuje: v květnu bylo k letu připraveno jen 4,7 % letadel. Spojencům bylo prodáno přes 300 letounů F-35. Hlavním zákazníkem je Japonsko. Jeden z těchto letounů se v dubnu zřítil, pilot zahynul a letka byla odstavena. Podle Japonců bylo letadlo před havárií nuceno provést sedm nouzových přistání. Američané a Japonci se zoufale snaží trosky najít, protože »F-35A je letadlo, které obsahuje značné množství tajemství, která je třeba chránit« před opozicí, řekl japonský ministr obrany Takeši Iwaja. Skromný návrh: Dejte naše F-35 všem potenciálním nepřátelům a nechte jim opravdu drahé letadlo, které nebude fungovat.
Zlatý citron 2020 získává Lockheed Martin za neviditelnou stíhačku F-35 páté generace, s částkou 1,5 bilionu dolarů nejdražší zbraňový systém v dějinách. Letadlo má v současnosti 883 »konstrukčních vad« včetně devíti vad »kategorie 1«. Ta »může pilotům způsobit smrt, těžké zranění nebo těžkou nemoc z povolání« a »velké škody« zbraňovým systémům a bojové připravenosti (což zní jako ty televizní reklamy na léky, které mohou, ale nemusí vaši nemoc léčit, ale také mohou zabít vašeho prvorozeného a proměnit vás ve fretku). Společnost se však správně pustila do práce na těchto vadách, ale ne tak, že je napraví, ale tak, že je překlasifikuje na méně závažné. Pokud jde o zbytek problémů, Lockheed Martin tvrdí, že je napraví, pokud dostane více zaplaceno. Společnost nyní dostává dvě miliardy dolarů ročně, aby udržela ve vzduchu zhruba 400 F-35 v ceně 50 milionů dolarů za letadlo. Letět s F-35 stojí 28 455 dolarů za hodinu.
Software F-35 je problémový po celou dobu jeho vývoje, zčásti proto, že většinou není otestován. Pentagon přišel na to, že »bez příslušného ohodnocení produktu, fungování softwarového systému, nemůže Lockheed Martin zajistit splnění bezpečnostních požadavků«.
Vladimír SEDLÁČEK
ILUSTRAČNÍ FOTO – pxhere.com
54 komentáře
Mám to jako chápat tak, že chceme lepšími a rychlejšími stíhačkami Gripen škodit Rusku? To radši nechat zdejší kapitalismus vykrvácet a počkat na osvobození.
To fakt nechceš. Byl jsem v Kaliningradu, pěkné město
Pošleme to dál
Mám to jako chápat tak, že chceme lepšími a rychlejšími stíhačkami Gripen škodit Rusku? To radši nechat zdejší kapitalismus vykrvácet a počkat na osvobození.
Komentáře
casino
casino
11. 3. 2015 13:41
Zdeninda:
Jj, mluvíte mi z duše…:yes:
U nás na Velikonoce z kozího miminka (či jehňátka) zadek smažím a předek + cemr peču na másle a česnekem (rozmarýnkem) ovoním jen symbolicky:-p
Odpovědět
Zdeninda
11. 3. 2015 12:53
Nejlepší jsou kůzlečí řízky. Pečené maso jsem dělávala jen na másle a pár kostiček uzeného libového bůčku.:-))
Odpovědět
lomacka
lomacka
10. 3. 2015 19:03
hoj, tohle maso je dobré,ale chce to jíst hodně teplé a dost česneku 😉
Odpovědět
Přidat komentář
Přidat komentář
Komentáře
casino
casino
11. 3. 2015 13:41
Zdeninda:
Jj, mluvíte mi z duše…:yes:
U nás na Velikonoce z kozího miminka (či jehňátka) zadek smažím a předek + cemr peču na másle a česnekem (rozmarýnkem) ovoním jen symbolicky:-p
Odpovědět
Zdeninda
11. 3. 2015 12:53
Nejlepší jsou kůzlečí řízky. Pečené maso jsem dělávala jen na másle a pár kostiček uzeného libového bůčku.:-))
Odpovědět
lomacka
lomacka
10. 3. 2015 19:03
hoj, tohle maso je dobré,ale chce to jíst hodně teplé a dost česneku 😉
Odpovědět
Přidat komentář
Přidat komentář
Komentáře
casino
casino
11. 3. 2015 13:41
Zdeninda:
Jj, mluvíte mi z duše…:yes:
U nás na Velikonoce z kozího miminka (či jehňátka) zadek smažím a předek + cemr peču na másle a česnekem (rozmarýnkem) ovoním jen symbolicky:-p
Odpovědět
Zdeninda
11. 3. 2015 12:53
Nejlepší jsou kůzlečí řízky. Pečené maso jsem dělávala jen na másle a pár kostiček uzeného libového bůčku.:-))
Odpovědět
lomacka
lomacka
10. 3. 2015 19:03
hoj, tohle maso je dobré,ale chce to jíst hodně teplé a dost česneku 😉
Odpovědět
Přidat komentář
Přidat komentář
Komentáře
casino
casino
11. 3. 2015 13:41
Zdeninda:
Jj, mluvíte mi z duše…:yes:
U nás na Velikonoce z kozího miminka (či jehňátka) zadek smažím a předek + cemr peču na másle a česnekem (rozmarýnkem) ovoním jen symbolicky:-p
Odpovědět
Zdeninda
11. 3. 2015 12:53
Nejlepší jsou kůzlečí řízky. Pečené maso jsem dělávala jen na másle a pár kostiček uzeného libového bůčku.:-))
Odpovědět
lomacka
lomacka
10. 3. 2015 19:03
hoj, tohle maso je dobré,ale chce to jíst hodně teplé a dost česneku 😉
Odpovědět
Přidat komentář
Přidat komentář
“F-35 jsou podezřelé už tím, jak to všichni vychvalují.” Vladimír Sedláček, co je to za blba?
Netahejte sem čarodějnické procesy.Vsetci víme jaká byla církev . Kolik milionů lidí má na svědomí ještě že komunisti ju měli pod kontrolou.100ky roků len škodili a zabíjeli.Ze ju nezrušili jak nebezpeční organizací.
Příteli, mě stačilo přes 30 let, a teď si to vynásob
Co by čeští mopslíci neudělali pro to, aby páníčkovi pomohli aspoň trošku snížit ztráty z neúspěšného projektu F-35. Ať to splácí třeba ještě děti našich dětí.
Největší tragédie v dějinách kosmonautiky. Rusko ji tajilo, zemřely desítky lidí.
Musíme stihnout oslavy Velkého Října.
Nedělinovou katastrofou je označován výbuch nově vyvíjené tajné vojenské balistické rakety R-16, který se odehrál 24. října 1960 na kosmodromu Bajkonur. S počtem 78 obětí se jedná o nejhorší katastrofu v dějinách vývoje raketové techniky. Na Západě se označuje po maršálu Nedělinovi, vrchnímu veliteli raketového vojska SSSR, který přípravu startu rakety osobně kontroloval a byl jednou z obětí katastrofy.
Úmrtí
54–300 úmrtí (přesný počet neznámý)
Anna Záborská je nespokojná s tým, že Ježiš nemal žiadnych súrodencov. Zdá sa jej podozrivé, že v tej dobe, keď údajne neexistovala antikoncepcia, mal nejaký pár len jedno dieťa.
Myslí si, že v Biblii musí chýbať nejaká pasáž. Chcela by, aby vláda zriadila komisiu, ktorá dôkladne prešetrí, či Boh s panenkou Máriou nepraktikovali prerušovaný pohlavný styk alebo horšie, či nebola využitá nejaká forma prastarej interupcie. Následne by mala komisia za takéto správanie navrhnúť trest a upraviť legislatívu tak, aby sa pri druhom príchode Krista takáto situácia neopakovala.
Obáva sa, že ak budú tieto neresti pokračovať, druhý príchod Krista sa môže oneskoriť alebo nenadísť vôbec. Členov komisie by mali tvoriť konzervatívni poslanci, vatikánski kardináli, svedkovia zjavení panny Márie a predsedkyňou by mala byť samotná Anna Záborská.
Poslankyňa dúfa, že sa komisii podarí nastoliť medzi biblickými postavami dobrý mrav. “Ja im dám – na brucho”, uzavrela nahnevaná Záborská.
Anna Záborská je nespokojná s tým, že Ježiš nemal žiadnych súrodencov. Zdá sa jej podozrivé, že v tej dobe, keď údajne neexistovala antikoncepcia, mal nejaký pár len jedno dieťa.
Myslí si, že v Biblii musí chýbať nejaká pasáž. Chcela by, aby vláda zriadila komisiu, ktorá dôkladne prešetrí, či Boh s panenkou Máriou nepraktikovali prerušovaný pohlavný styk alebo horšie, či nebola využitá nejaká forma prastarej interupcie. Následne by mala komisia za takéto správanie navrhnúť trest a upraviť legislatívu tak, aby sa pri druhom príchode Krista takáto situácia neopakovala.
Obáva sa, že ak budú tieto neresti pokračovať, druhý príchod Krista sa môže oneskoriť alebo nenadísť vôbec. Členov komisie by mali tvoriť konzervatívni poslanci, vatikánski kardináli, svedkovia zjavení panny Márie a predsedkyňou by mala byť samotná Anna Záborská.
Poslankyňa dúfa, že sa komisii podarí nastoliť medzi biblickými postavami dobrý mrav. “Ja im dám – na brucho”, uzavrela nahnevaná Záborská.
Chlapče, oni je nepřiznávají, údaje evidentně nejsou z oficiálních médií.
Sledujte @neCT24
………. Sláma Ukravína! ……….
Sledujte @neCT24
Zlatí komunisti, zlatí!
16/08/202212:39 –
ČSLA provozovala 16 stálých vojenských letišť. V roce 1988 provozovala celkem 687 letadel (z toho 407 bojových), 101 bojových vrtulníků, 4585 tanků, 540 protitankových raketových kompletů, 77 odpalovacích zařízení pro rakety, 4900 bojových obrněných vozidel a 3445 děl, raketometů a minometů.
Ja jsem sloužil u tankistů. Samí kluci, pěkně namačkaní, sprchy …. Dobrá služba
Sledujte @neCT24
Na frondu nemáš fašo-nazi, i kdybys stokrát zneužil jeho jméno, hňupe.
………. Sláma Ukravína! ……….
Sledujte @neCT24
Idnes TECHNET
Ruská reklamní armáda. Nepodařené zbrojní projekty, které ohromovaly svět.
“Neviditelný“ letoun Su-57
….společnost Suchoj, byl vývoj nového bojového letounu 5. generace svěřen právě jí. Poprvé se dva prototypy představily veřejnosti v srpnu 2011, po přistání však byly tak poškozené, že musel být celý projekt přepracován.
10. června 2014 se po přistání pátý prototyp dokonce vzňal, bohužel pro osud celého programu právě v době, kdy byla na návštěvě indická delegace. V únoru 2018 byly dva letouny, nově označené Su-57, vyslány do Sýrie jednoznačně kvůli marketingu, na Blízkém východě totiž oba vydržely jen dva dny…..
To je důležité vědět, protože naše vláda nás mystifikuje a ve skutečnosti se chystá nakoupit Su-57, jak ví každý blb.
ČSLA provozovala 16 stálých vojenských letišť. V roce 1988 provozovala celkem 687 letadel (z toho 407 bojových), 101 bojových vrtulníků, 4585 tanků, 540 protitankových raketových kompletů, 77 odpalovacích zařízení pro rakety, 4900 bojových obrněných vozidel a 3445 děl, raketometů a minometů.
Snažíš se sice pěkně, Sedláček – ale furt je to slaboučký jako ruSSák u Kyjeva. :)))
Aké sú príznaky? Väčšinou si všimnete vyrážky
Molusky nie sú závažným ochorením, väčšinou bývajú jediným príznakom ochorenia vyrážky. Deti ani dospelých nebolia. Často sa stáva, že spôsobujú svrbenie (väčšinou u detí s ekzémom), najmä ak sú infikované miesta zapálené, červené či opuchnuté.
Molusky sa zvyčajne objavia do 2-7 týždňov od infikovania, to je aj zvyčajná inkubačná doba. Podľa dermatovenerologičky Tvrdoňovej však rátajte s rôzne dlhou dobou. „Molusky sa prenášajú priamym kontaktom s chorou osobou, kontaktom s kontaminovanými hračkami, predmetmi, oblečením, uterákmi. Šírenie prebieha často v bazénoch, kde vírus dlho pretrváva.“
Odborníci a odborníčky často varujú okrem spoločných bazénov a spoločných kúpeľov aj pred saunami, parnými kúpeľmi, kontaktnými športami ako wrestling, basketbal, futbal (kde zdieľate predmety ako rukavice, helmy, lopty, prípadne potápačské okuliare), telocvičňami či napríklad miestami, kde sa nechávate tetovať (ak má dotyčný/á na rukách lézie nechránené náplasťou).
Pozor, v prípade dospelých sa molusky (typ MCV-2) šíria pohlavne a často napádajú oblasť genitálií, bedier, vnútorných strán stehien a spodnú časť brucha.
Pozor na komplikácie u molusiek
„Moluská bývajú aj na tvári, pri rozširovaní do blízkeho okolia očí môžu spôsobovať zápaly očných spojoviek,“ upozorňuje MUDr. Tvrdoňová. Ide o sekundárnu očnú infekciu, ktorá v prípade neliečenia môže vyústiť v podráždenosť očí a ich citlivosti na svetlo.
„No najčastejšími komplikáciami molusiek sú bakteriálne infekcie. Často zvykne koža v okolí molusiek pri ich objavení mierne začervenať. Je to lokálna imunitná reakcia na vírusové ochorenie. Pri škriabaní ale vzniká bakteriálny zápal, čo sa prejavuje bolestivosťou a výrazným začervenaním až mokvaním.
Toto sa rieši použitím zinkovej pasty, prípadne lokálnych prípravkov s antibakteriálnym pôsobením. Výnimočne treba miesta ošetriť antibiotickým krémom.“
V ODS se poslední dobou zle probírají z kocoviny z kyjevského výletu premiéra Petra Fialy do domácí reality. A ta vůbec není slavná. Zaprvé roste naštvanost na STAN, jehož stíhají stále horší kauzy, které navíc neberou konce. Fiala si zakládal na pověsti slušného premiéra, teď ale vládne s „krimi-partou“, jak STAN veřejně titulují u Pirátů. A navíc ještě s „krimi-partou“, jejíž šéf a ministr vnitra Vít Rakušan jako by se s každým novým průšvihem STANu cítil silnější, takže se chová stále arogantněji.
V ODS by proto STAN nejradši hodili přes palubu, jenže to na rozdíl od Pirátů nemůžou udělat bez náhrady, protože by vláda ztratila sněmovní většinu. I proto neveřejně oprašují sněmovní většinu s ANO, s nímž ostatně měli spolupráci domluvenou už před loňskými sněmovními volbami, i když samozřejmě oficiálně jeli „antibabiše“. Ne že by se to mělo stát zítra, všichni teď čekají na výsledky letošních místních a senátních voleb, i prezidentské volby. V ODS každopádně dobře vědí, že ve dvou se vždycky vládne líp než v pěti. Mít totiž okopané kotníky od jednoho koaličního parťáka bolí výrazně míň, než když vás do nich nonstop kopou čtyři. A že se teď ve vládě z toho chaosu a zoufalství okopávají fakt slušně!
ODS navíc ve vládní pětikoalici netrápí jen STAN a to, že se jeho šéf Rakušan utrhl ze řetězu, ale i lidovci a TOP 09, s nimiž tvoří SPOLU. Šéf lidovců a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka poslední dobou vykřikuje, že už neplatí vládní programové prohlášení, do nějž ODS dala slib nezvyšování daní ani nezavádění těch nových. A vidíte: zvyšovat daně bohatším chce Jurečka, což už tradičně patří do lidovecké vládní hitparády, zatímco sektorovou daň už chystá i ODS.
Jen jí říká válečná, aby ji mohla hodit na Putina. Středočeská ODS proto poslala Fialovi méně přátelský dopis, v němž mu připomíná vlastní programové prohlášení. A aby nebylo koaliční lásky málo, přišla ODS kvůli TOP 09 o kvalitního kandidáta do Senátu. Původně za ni měl kandidovat populární šéf Zoo ve Chlebech René Franěk, jenže to ODS seshora přes Fialu zakázala šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, protože ve stejném obvodu obhajuje senátorský flek Tomáš Czernin z TOP 09. Franěk proto nakonec kandiduje za Svobodné, což v ODS šéfce TOP 09 asi nikdy nezapomenou!
(převzato)
Tady mě děti máte, 55 knížek, a neříkejte že vám bolševikům nejebe !!
V. I. LENIN: SEBRANÉ SPISY
AUTOR: V.I.LENIN | 21. 4. 2021
Přinášíme Sebrané spisy V. I. Lenina v pdf formátu. 55 svazků bylo vydáno v Nakladatelství Svoboda, Praha v letech 1979 – 1990. Komprimovaný soubor je k dispozici zde.
Jednotlivé díly v PDF pak je možné stáhnout zde: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55.
Foto
KATEGORIE
100_let_ksc (11)
aktuality (11)
clanky (30)
covid-19 (16)
english (4)
historie (2)
komentare (64)
kultura (86)
nase-akce (17)
nase-ucast (7)
prednasky (1)
publikace (15)
rozhovory (10)
studie (4)
zahranicni-inspirace (61)
TAGS
100LETKSC 1989 2019 2020 2021 2022 4.0 ALIGHIERI ANKARA AUGUSTINCIC AXMAN BAKOS BLAHYNKA BLAIVE BROZIK CERNY CHALUPECKY CHOVANI CINA COVID CPC CUBR DEKLARACE DEMOKRACIE DIALEKTIKA DISKUSE DOLEZAL EFFENBERGER EKONOMIKA ELUARD ENERGIE FARA FAROVA FILM FISCHER FRYDECKY GARDAVSKY GIACOMETTI GIBALA GLOBALIZACE GRAZ GRUSA GRYGAR HAMADA HANZIK HELLER HENDRYCH HENRYCH HLADIK HLAVACEK HOFFMEISTER HORINEK HORNICEK HRABAL ICL INGARDEN IVANSKY JAKES JAKOBSON JASNY JESENSKA JUZL KALIVODA KANTURKOVA
Česká republika tyto letadla potřebuje, nikoli však pro své potřeby, ale ze solidarity. Když už i složky americké armády vyjadřují zklamání z tohoto stroje a snižují počty objednaných kusů, musí americkou zbrojní korporaci solidárně podpořit čeští daňoví soumaři. Přestože je tady krize, jakou asi nikdo nepamatuje, naše země sama nezvládá krýt výdaje a propadá se stále více do dluhů, i když ne tak strašlivých jaké nakupily USA. Ještě je třeba také připomenout vyjádření velvyslance Švédska, že by naše Gripeny, jejichž pronájem skončí za 5 let, mohly být na ČR převedeny bezplatně. Pokud zůstane u moci tato vláda, tak se budeme i tímto, dosud největším armádním nákupem v naší historii, solidarizovat s USA. Ale pozor, Babiš to nezachrání, on také nepracuje pro Čechy. Ten pro změnu za své vlády spunktoval nákup zastaralých amerických vrtulníků, přestože oproti F-35 to byla solidarita jen v drobných. Ale i malé se počítají. Jako ten nákup 1000 belgických lehkých kulometů za 1 miliardu korun, tj. 1 kulomet za milion korun! Patrně s pažbou z exotických dřev, vykládanou zlatem a drahokamy. To se to rozhazuje, když to český volič platí. Je třeba dobře zvážit, jestli “naše” “armáda” je pro Čechy opravdu tak nezbytná, že má smysl do ní sypat peníze jako do černé díry.
Ať si létají jen “jelostounem”!
Proc ti amici vsechny incIdenty priznavaji? Kdyby to vzali po rusky tak nevyplave nic, po sovetsky miznou obeti po stovkach, po stalinsku ani neuvazovat.
Chlapče, oni je nepřiznávají, údaje evidentně nejsou z oficiálních médií.
ČR potřebuje nadzvukové stíhačka pro potřeby útoku uneseného civilního letadla teroristy a teroristickou hrozbu v podobě civilního letadla. Nejvýkonější bojové stíhačka nepotřebuje, protože alespoň doufáme, že naše sloužící generalita včetně letců není tak blbá , aby válčila s Ruskem, nebo Čínou na příkaz nějakých potrhlých tajtrdlíků ve vládě.
Já to vůbec nechápu lidi nemají co jíst, dráha elektrika, dráhy plyn,dráhy nájem no a nač jsou nám letadla.Kdyby byla mobilizace najdou se pár bláznů a kamionaku který by šli pro smrt ale mi slušné vychovaný, poctivý a pracovitý lidí nenávidíme válku protože jsme žili v míru.Cest práci soudruzi ❤️
Komentáře jsou uzavřeny.