Čína a Francie podepsaly dokument o seznamu projektů pro rozvoj tržní spolupráce. Představuje to nejnovější krok ve snaze Pekingu nadále prohlubovat mezinárodní spolupráci.
Seznam zahrnuje sedm projektů v hodnotě více než 1,7 miliardy dolarů, které se týkají infrastruktury, ochrany životního prostředí, energetiky a dalších. Na projektech se bude podílet mnoho čínských a francouzských podniků a finančních institucí v oblastech, jako je Afrika a střední a východní Evropa. První společné prohlášení o spolupráci třetích stran vydaly obě země již v červnu 2015 během návštěvy čínského premiéra ve Francii.
Formy spolupráce budou zahrnovat společné investice, zadávání inženýrských zakázek, stavební zakázky a investice do rozvoje. Čínská Národní komise pro rozvoj (NDRC) uvedla, že společnosti obou stran se vzájemně vysoce doplňují, vykazují velký potenciál a široké perspektivy.
»Francouzské podniky mají jedinečné výhody v oblastech, jako je pokročilá výroba, ochrana životního prostředí a inženýrské stavitelství, zatímco čínské společnosti mají bohaté zkušenosti v oblastech, jako je výstavba infrastruktury, energetika, výroba zařízení a internetová infrastruktura,« uvedla NDRC.
Komise dále uvedla, že bude úzce spolupracovat s francouzským ministerstvem financí na aktivním budování platforem a vytváření příznivých podmínek pro tržní spolupráci třetích stran mezi podniky z obou stran.
Odborníci uvedli, že tržní spolupráce třetích stran účinně integruje konkurenceschopnou výrobní kapacitu Číny a vyspělé technologie rozvinutých zemí s rostoucí poptávkou po inovacích v rozvojových zemích. Dále pak také posiluje mezinárodní spolupráci, což je klíčovou součástí iniciativy Pásmo a stezka.
Od ledna Čína podepsala více než 200 dokumentů o spolupráci se 147 zeměmi a 32 mezinárodními organizacemi s cílem společně posílit spolupráci v rámci iniciativy Pásmo a stezka a aktivně prosazuje model spolupráce třetích stran. V rámci tohoto inovativního modelu mohou čínské podniky a jejich kolegové v příbuzných zemích společně rozvíjet projekty ve třetích zemích. Tento model může propojit výhodu Číny ve výrobě a technologické a finanční výhody vyspělých zemí s rozsáhlou poptávkou po rozvoji třetí strany.
(za)
2 komentáře
Česká republika včele s další ekonomickou “sílou” jako jsou Litva, Lotyšsko, a podobné státy, ekonomického bez významu, budou bojkotovat ČLR. Ekonomiky, jejichž celoroční výkon je na úrovni jednoho většího města v Číně, nechtějí spolupracovat s touto velmocí . Nemyslím si, že Čína vůbec zaregistruje, že tyto země nestojí o spolupráci s Čínou. Nakonec i “to špatné” Rusko at´si ten plyn nechá, my si koupíme ten “lepší” a podstatně dražší od našeho velkého bratra z USA. Že na to lidé nebudou mít, “nevadí”, hlavně že je to plyn “demokratický” a ještě nám velký bratr zajistí dodávky, nebot´ jsme nesvéprávní . Proč platit 8Kč za m3, když si ho můžeme nechat přivést přes celou planetu a třikrát dráž, nakonec, uhlí už také vozíme z Austrálie . At´ žije ekologie a na “korunu nekoukejme”.
A proč ne…
Spolupráce je nejlepší…
Komentáře jsou uzavřeny.