Členové KLUBU 2019 se 17. srpna obrátili otevřeným dopisem na premiéra Petra Fialu, ministra zemědělství Zdeňka Nekulu, prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého a viceprezidenta HK ČR a prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzu. Klub se na svém srpnovém jednání zabýval vážnou situací potravinové bezpečnosti České republiky v souvislosti s amatérskou politikou ministra zemědělství a přezíravým postojem celé vlády. Své obavy z dalšího vývoje uvedli v otevřených dopisech.
Dopisy, jež mají pro každého z adresátů vlastní text, jsou signovány členy KLUBU 2019, tj. režisérem Zdeňkem Troškou, hercem Ivanem Vyskočilem, podnikatelem Zdeněk Jandejskem a čestným prezidentem Agrární komory ČR Janem Velebou. Plné znění dopisů přetiskujeme níže:
Vážený pan
Prof. Petr Fiala
předseda Vlády České republiky
Vážený pane předsedo vlády České republiky,
obracíme se na Vás formou otevřeného dopisu, abychom Vás informovali o stavu resortu zemědělství a navazujícího potravinářství. Interpretace krizové situace maloobchodního trhu potravin ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou se opírají především o závěry a tvrzení Tomáše Prouzy, vlivného člena jeho poradního sboru a viceprezidenta Hospodářské komory ČR. Jsou nepravdivé a hájí zájmy zahraničního kapitálu, maloobchodu.
Situaci v maloobchodním trhu potravin pokládáme za nadále neudržitelnou, skončí sociálním výbuchem a ztrátou potravinové bezpečnosti státu. Ministr zemědělství, namísto aby hledal řešení, tak se rozhodl útočit na zemědělce a potravináře a svalit vinu za drahé potraviny na ně.
V pořadu Události, komentáře na ČT24 23. července pan ministr Nekula prohlásil, že ceny potravin do tří týdny padnou a nepřipustil o tom diskusi. Nyní je v situaci, že ceny potravin nejenomže nepadly, ale naopak stoupají a není předpoklad, že se situace změní – snižuje se domácí živočišná výroba, roste inflace, snižuje se rating České republiky, je před zimní topnou sezónou s nejistými dodávkami energie.
Na srpnovém jednání naší platformy Klub 2019 (8. srpna 2022) jsme situaci diskutovali a předkládáme Vám následující závěry:
- Ceny potravin neurčuje český zemědělec, ale maloobchodní řetězce sdružené ve Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR jako Billa, Albert, Penny, Kaufland, Globus a další – vše pod předsednictvím pana Prouzy;
- Od českých zemědělců a potravinářů řetězce nakupují podle dlouhodobých, minimálně tříměsíčních, smluv, a aktuální cena pšenice nehraje velkou roli, peče se stále ještě ze zásob loňské sklizně;
- Důvodem zdražení není tudíž obilí, ale aktuální cena energie, zejména plynu, který je topným médiem v pecích;
- Extrémně zvýšené náklady nesou pekaři, kteří začínají krachovat, asi 6 %, maloobchod reagoval tak, že si zvýšil ceny a profituje dál.
V návaznosti Vás, pane premiére, chceme seznámit s výsledky živočišné výroby za 2. čtvrtletí 2022. Výroba hovězího masa meziročně klesla o 6,6 %, vepřového masa o 2,2 % a drůbežího masa rovněž pokles, a to o 1,9 %. Takový pokles výroby samozřejmě vytváří příznivou půdu pro další zdražování, nikoliv propad cen, jak se snaží prezentovat ministr Nekula.
Trend českého zemědělství je i laikovi zřejmý, ne však zodpovědnému ministrovi Zdeňkovi Nekulovi. Svými mediálními výstupy, jako že je všeho dost, že nejpozději v prvním týdnu srpna padnou ceny potravin, mate veřejnost, problémy neřeší, se zemědělci – vyjma Asociace soukromého zemědělství (obdělávají cca 4 % půdy) – nekomunikuje. Rozhodl se vše svalit na zemědělce a potravináře, a snad jako jediný ministr zemědělství v rámci EU vystupuje proti svým zemědělcům!
Vážený pane premiére, situace je vážná a žádáme Vás, abyste daný stav neprodleně řešil.
S pozdravem
Podpisy
Vážený pan
Vladimír Dlouhý
prezident Hospodářské komory České republiky
Vážený pane prezidente,
obracíme se na Vás formou otevřeného dopisu, abychom Vás informovali o stavu resortu zemědělství a navazujícího potravinářství a zároveň Vás požádali o spolupráci při jeho řešení. Jde o interpretace krizové situace maloobchodního trhu potravin Vaším kolegou, viceprezidentem Tomášem Prouzou. Jsou ve vtahu k domácím zemědělcům nepravdivé, urážlivé. Váš viceprezident Prouza jednoznačně hájí zájmy zahraničních maloobchodních řetězců a pracuje v jejich prospěch proti českým zemědělcům a potravinářům.
Zde je příklad, citujeme: »Přiznám se, že nerozumím tomu, proč ministr zemědělství už dávno nepřesunul část dotací od agrobaronů třeba k pekárnám. Mohli jsme mít okamžitě levnější chleba a pečivo, nižší inflaci a pekárny nemusely krachovat. Místo toho dál tečou miliardy agrobaronům« – píševiceprezident Hospodářské komory Tomáš Prouza na Twitteru.
Jako ekonom, pane prezidente, jistě posoudíte nesmyslnost takových tvrzení Vašeho kolegy a žádáme Vás, abyste panu viceprezidentovi vysvětlil, že »okamžitě levnější chleba a pečivo a nižší inflaci« ministr zemědělství odnětím dotací »agrobaronům« udělat nemůže. Poučte, prosím, pana viceprezidenta Prouzu o následujících základních faktech:
- Dotace se rozdělují podle přesných pravidel a jsou nárokové;
- Ministr zemědělství není jejich majitelem a musí tato pravidla ctít;
- Zemědělských subjektů s nárokem na dotace je cca 30 000, přičemž kategorie »agrobaron« v pravidlech specifikovaná není a v žádných směrnicích se ani nevyskytuje – ta je pouze v hlavě viceprezidenta Hospodářské komory České republiky pana Prouzy.
Vážený pane prezidente, závěrem našeho otevřeného dopisu Vás důrazně žádáme, abyste naše námitky vzal v potaz a zajistil nápravu vzniklého stavu, který nedělá dobré jméno Hospodářské komoře ani Vám jako jejímu prezidentovi. V opačném případě jsme připraveni, budeme nuceni, se bránit jinou cestou než jsou veřejné dopisy. Pan Prouza totiž proti českému zemědělství, českým potravinám a České republice vystupuje dlouhodobě a je čas na změnu.
S pozdravem
Podpisy
Otevřený dopis
ministrovi zemědělství ČR Zdeňku Nekulovi
a viceprezidentovi Hospodářské komory ČR Tomáši Prouzovi
Vážení pánové,
obracíme se na vás jménem platformy Klub 2019 otevřeným dopisem, abychom vás vyzvali ke změně svého chování vůči českým zemědělcům a potravinářům, živitelům tohoto národa.
Vaše mediální útoky, pane ministře zemědělství Nekulo a pane viceprezidente Hospodářské komory Prouzo, na české zemědělce jsou nechutné, vaše argumentace účelová a lživá se zjevnou snahou zemědělce rozdělit a poštvat proti nim veřejnost. Zjistili jsme, že v tomto počínání jste v rámci EU ve srovnání se svými kolegy osamoceni a ojedinělí. Vaše závěry, které prezentujete v médiích, shledáváme jako amatérské, bez základních odborných znalostí dané problematiky.
To jste prokázal, pane ministře Nekulo, svým vystoupením v pořadu Události, komentáře 21. července na ČT24, když jste sdělil divákům, že nejpozději do tří týdnů padnou ceny potravin. Nepadly a Vy jste v situaci, kdy to potřebujete na někoho svést. No, a to jsou zemědělci a potravináři.
Chceme Vás požádat, abyste od této politiky ustoupil, nemáte šanci ji obhájit, je amatérská, a i laik to vidí jinak. Chceme Vás, pane ministře, poučit o následujících faktech:
- Ceny potravin neurčuje český zemědělec, ale maloobchodní řetězce sdružené ve Svazu obchodu a cestovního ruchu jako Billa, Albert, Penny, Kaufland, Globus a další – vše pod předsednictvím pana Tomáše Prouzy;
- Od českých zemědělců a potravinářů řetězce nakupují podle dlouhodobých, minimálně tříměsíčních, smluv a aktuální cena pšenice nehraje velkou roli, peče se stále ještě z obilí z loňské sklizně;
- Důvodem zdražení není tudíž obilí, ale aktuální cena energie, zejména plynu, který je topným médiem v pecích;
- Extrémně zvýšené náklady nesou pekaři, kteří začínají krachovat, už asi 6 %, kdežto maloobchod reagoval tak, že si zvýšil ceny a profituje dál.
K vám, pane viceprezidente Hospodářské komory České republiky – přestaňte, prosím, štvát proti českým potravinám, přestaňte užívat urážlivé názvy českých zemědělských produkčních firem, které dělají zejména živočišnou výrobu.
Vaše laické vývody, jako že ministr zemědělství měl už dávno přesunout část dotací od »agrobaronů«, jak je nazýváte, a že by byl okamžitě levnější chleba a pečivo a nižší inflace, tak ty se odborníkům jen těžko komentují. Chceme Vás upozornit, že dotace se rozdělují podle přesných pravidel a jsou nárokové. Ministr zemědělství musí tato pravidla ctít, není majitel dotací. A konečně Vás chceme poučit, že zemědělských subjektů s nárokem na dotace je cca 30 000, přičemž kategorie »agrobaron« v pravidlech specifikovaná není a mimo Vaší hlavy se v žádných směrnicích nevyskytuje.
Závěrem našeho otevřeného dopisu chceme Vás, pane ministře Nekulo, a Vás, pane viceprezidente Prouzo, informovat, že české zemědělství, jeho produkce, se stále snižuje. Za 2. čtvrtletí t. r. výroba hovězího masa meziročně klesla o 6,6 %, vepřového masa o 2,2 % a drůbežího masa o 1,9 %. Takový pokles výroby samozřejmě vytváří příznivou půdu pro zdražování, nikoliv, jak rozhodl pan ministr Nekula, propad cen. Ve stylu bude to tak, a ne jinak, a diskuse se nepřipouští.
Pane ministře Nekulo a pane viceprezidente Prouzo, důrazně vás žádáme, abyste tomuto otevřenému dopisu věnovali patřičnou pozornost a svoji protizemědělskou politiku korigovali – přišel čas na změnu. Pokud se tak nestane, jsme připraveni bránit se i jinou cestou, než jsou otevřené dopisy. Situace je příliš vážná než abychom vaše urážky a dezinformace jenom konstatovali.
S pozdravem
Podpisy
(za, mh)
96 komentáře
Tady je zas nablito, ale do ulic jste líní vyjít, fluktuanti !
Takhle to už nejde dál, cenu pořád rostou, to jsme se dočkali, něco s tím udělejte. Za Babiše bylo líp, ten by to takhle nenechal, zrušil by DPH jako jinde, aby nám dole ulehčil.
To víš, Penam a Kostelecké uzeniny nejsou žádná sociálka, Vendelíne 🙂
V budoucnosti, kdy bude energie z obnovitelných zdrojů, bude muset společnost věnovat na výrobu energie 100krát nebo dokonce 1000krát větší plochu než dnes. Tato změna by podle něj mohla mít obrovské negativní dopady na zemědělství, biologickou rozmanitost a kvalitu životního prostředí. Pak to budou bourat. To ještě k tomu současnému energetickému guláši. Plyn z Ruska chceme a přitom nechceme. Kocourkov.
Cílem politiků je získat peníze, vliv a moc. Zatímco Fiala, Sígela a Rakušan pracují pro nadnárodní zájmy financiérů odtržených od výroby. Andrej Babiš za zájmy středních producentů. Fiala, Síkela a Rakušan cestou úspor, utahování opasků, diktátem. Babiš, aby se výroba nezastavila, protože ví, že na její nastartování už nebudou podmínky.
Hoši tady okolo, Hoňmír a Jenda, úpal? 🥵🌞
Ať vám maminka udělá melounový nanuk podle paní Evy
V tom článku nejsou jména a bydliště ” Klubu 2019 ” Již to dělá ty dopisy nevěrohodné
Jako sláma z bot z dopisů čouhá snaha vytvořit MONOPOL a vyždímat z nejchudších ten poslední zbytek peněz a potom je zabít podvýživou a hlasem – vzpomeňme Schwarzenbergův soukromý pracovní tábor.
SOUKROMÍ zemědělci mohou to, co vyprodukují prací na polích najatí robotníci, prodaft na tržnicích nebo v obchodech, které jim dělníci postaví
Mladí lidé, tak do 18 let, potřebují maso – tvoří se jim pevné zuby a kosti Pokud nemají dostatek jídla – masa, mléka a…, mají KŘIVICI-zemědělci je mrzačí na celý další život Tvůrci dopisů předpokládají že si chudí rodiče nechají mrzačit děti aby velkostatkáři ještě více bohatli
——–
V dopisu je agresivní DRZOST a touto AGRESIVNÍ NESTYDATOU DRZOSTÍ agrobaroni vydírají Nekulu a pracující občany ČR
” A konečně Vás chceme poučit, že zemědělských subjektů s nárokem na dotace je cca 30 000, přičemž kategorie »agrobaron« v pravidlech specifikovaná není a mimo Vaší hlavy se v žádných směrnicích nevyskytuje.”
Mototechna, ta radost sehnat po mesicich za uplatek auto, zavodni kolo atd atd.
Na jogurty schazely hlinikove kryci folie z kapitalistickych statu atd atd.
Chapete to decka?
Nejspíš to budou lži. Mí rodiče koupili v roce 1982 v Mototechně auto bez úplatků a bez čekání. Kolo s přehazovačkou jsem měl taky, jogurty byly běžně k dostání.
Teď mám čekací dobu na auto 6 až 9 měsíců. Takže po 33 letech kapitalismu jistě pokrok.
Alespoň že máme tu svobodu. No, ani to ne, za “výroky” hrozí vězení. Takže k čemu ten kapitalismus vlastně je?
Mototechna, ta radost sehnat po mesicich za uplatek auto, zavodni kolo atd atd.
Na jogurty schazely hlinikove kryci folie z kapitalistickych statu atd atd.
Chapete to decka?
“Vidíme to třeba u ceny mouky, je namletá z loňské levné pšenice, přesto ceny trhají rekordy. Je to jen snaha velkozemědělců získat maximální zisk na krizi,” myslí si prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.
Podle odborníků v zahraničí více kontrolují, zda obchodníci či producenti nevyužívají situaci. “Mělo by to kontrolovat ministerstvo financí, sliboval to i ministr zemědělství,” dodává Prouza.
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/467752-cesi-maji-strach-ze-zdrazovani-v-cesku-jsou-jedny-z-nejvyssich-cen-v-cele-evrope
Proč nekupuji údajné české potraviny. TYto neprodávají zemědělci ale VELKOSTATKÁŘI , kteří nemusím být Češi – feudálové, etničtí cizinci. Coloreredo Mansfeldové, Kinští , Lobkowitzi, Czernini a další takoví
Po r. 1989 se zmocnili české půdy ( a dalších přírodních zdrojů ), vyhnali z ní rolníky a najali si nějaké
bezzemky na robotu .
Vynutili si , řevem a výhružkami, dotace 4000 Kč na každý hektar půdy, které se zmocnili.
Sprostě LŽOU o tom, že se jim zvýšily náklady na dopravu a říkají že obchodní řetězce, které vozí ovoce a zeleninu ze vzdálenosti víc než 1000 km, za dopravu nic neplatí nebo platí méně než platí VELKOSTATKÁŘI za dopravu ze vzdálenost např.50 km.
Pro některé velkostatkáře je v celé historii jedno jestli zapíchnou prase, nebo zmrzačí nebo zabijí člověka.
viz Bezruč: Maryčka Magdonová
Jendo dekujeme za podporu Pensm, ZZN atd.
Posilame klicenku a prihlasku do ANO.
Skvele kolego. Do roztrhani tela! Nemajitel
Ceny elektřiny v EU dosahují nových rekordů.
V Itálii, Francii a Německu jsou denní průměry zpět nad 500 EUR/MWh.
Růst je poháněn moc velkým teplem, slabým foukáním větru a zvýšenou poptávkou po plynu s omezenými dodávkami z Ruska a Norska.
To nechceš!
Sledujte @neCT24
Hloupý Vystrčil oslavuje ukrajinský Banderismus rozdáváním svých bezcenných metálů Banderovcům.
……… Sláma Ukravína! ……….
Sledujte @neCT24
FertAgro, na tebe serou všichni, i Bureš 🙂
To řekni moji Monike, Hoňmíre.
To řekni moji Monike, Hoňmíre.
Už tomu konečně rozumím,
Nechceme brát plyn z Ruska a přitom chceme. Nechceme platit Putinovi a a nechceme topit.. No co, jeskynní lidé taky neměli pořád teplo.
Já to vydím na výbuch v září.
Co myslíte?
Tome, chceš bludišťái, nebo na gayparty dostáváte jiné ceny?
Dildo. Druh si je občas navečer připíná.
druh,nebo soudruh ?
To nechceš!
Fiala a spol. vás mají prdele 🙂
Skvělé!
8 let za Bureše zapomenuto 👍👍
Leonid Iljič Brežněv obdržel následující sovětská vyznamenání:[1][2][3]
Čestné tituly
Editovat
Hrdina socialistické práce – 17. června 1961 – za vynikající služby v rozvoji raketových technologií a zajištění úspěšného letu sovětského občana do vesmíru
Hrdina Sovětského svazu – 18. prosince 1966, 18. prosince 1976, 19. prosince 1978 a 18. prosince 1981[4]
Řády
Editovat
Řád vítězství – udělen 20. února 1978, odebrán 21. září 1989 (nikdy na něj neměl formálně nárok, protože byl určen pro nejvyšší velitele druhé světové války)
Leninův řád – 2. prosince 1947, 18. prosince 1956,[5] 17. června 1961, 18. prosince 1966, 2. října 1971, 18. prosince 1976, 19. prosince 1978 a 18. prosince 1981
Řád Říjnové revoluce – 14. března 1979 a 18. prosince 1980
Řád rudého praporu – 12. března 1942 a 29. května 1944
Řád Bohdana Chmelnického II. třídy – 23. května 1945
Řád vlastenecké války I. třídy – 18. září 1943
Řád rudé hvězdy – 16. března 1943
Medaile
Editovat
Pamětní medaile 100. výročí narození Vladimira Iljiče Lenina
Medaile Za obranu Oděsy – 1942
Medaile Za obranu Kavkazu – 1944
Medaile za vítězství nad Německem ve Velké vlastenecké válce 1941–1945 – 1945
Jubilejní medaile 20. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce 1941–1945 – 1965
Jubilejní medaile 30. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce 1941–1945 – 1975
Medaile Za osvobození Varšavy – 1945
Medaile Za dobytí Vídně – 1945
Medaile Za udatnou práci za Velké vlastenecké války 1941–1945 – 1945
Medaile Za upevňování bojového přátelství – 2. června 1980
Medaile Za obnovu závodů železářského průmyslu jihu
Medaile Za rozvoj celiny – 1956
Medaile 40. výročí Ozbrojených sil SSSR – 1958
Medaile 50. výročí Ozbrojených sil SSSR – 1968
Medaile 60. výročí Ozbrojených sil SSSR – 1978
Pamětní medaile 250. výročí Leningradu – 1957
Pamětní medaile 1500. výročí Kyjeva – 1982
Ostatní
Editovat
Leninova cena – 1979
Zahraniční vyznamenání
Editovat
Leonid Iljič Brežněv obdržel následující zahraniční vyznamenání:[1][3]
Československo Československo
Hrdina Československé socialistické republiky – 5. května 1970, 26. října 1976 a 16. prosince 1981[4][6]
Řád Klementa Gottwalda – 29. října 1976, 2. června 1978 a 16. prosince 1981[4][7]
Řád Bílého lva za vítězství I. třídy – 1946
Řád Bílého lva I. třídy s řetězem, civilní skupina – 16. února 1973[4][8]
Československý válečný kříž 1939 – 1945 a 1947
Československá medaile za chrabrost před nepřítelem – 1945 a 1947
Medaile za upevňování přátelství ve zbrani – 1980
Etiopie Etiopie
Řád velké hvězdy cti socialistické Etiopie – 1980
Finsko Finsko
velkokříž s řetězem Řádu bílé růže – 16. prosince 1976[9]
Guinea Guinea
National Order of Merit – Grand Cross (Guinea).png velkokříž Národního řádu za zásluhy – 1961
Indonésie Indonésie
Řád hvězdy Indonéské republiky I. třídy – 1961 a 1976
Jižní Jemen Jižní Jemen
Medaile 14. října – 14. října 1982
Jugoslávie Jugoslávie
velkohvězda Řádu jugoslávské hvězdy – 1962
Afghánistán Afghánistán
Solnce svobody rib.png Řád slunce svobody – 1981
Argentina Argentina
velkokříž Květnového řádu – 1974
Bulharsko Bulharsko
Hrdina Bulharské lidové republiky – 1973, 1976 a 1981
Řád Georgiho Dimitrova – 1973, 1976 a 1981
Medaile 100. výročí osvobození Bulharska z osmanského područí – 1978
Medaile 30. výročí socialistické revoluce v Bulharsku – 1974
Medaile 90. výročí narození Georgiho Dimitrova – 1972
Atd atd
Mongolsko Mongolsko
Hrdina práce Mongolské lidové republiky – 1981
Hrdina Mongolské lidové republiky – 1976
OrdenSuheBator.png Süchbátarův řád – 1966, 1971, 1976 a 1981
Med 50th anniversary of mongolian people’s army rib.PNG Medaile 50. výročí Mongolské lidové armády – 1971
50 Years Anniversary of the Mongolian Revolution rib.PNG Medaile 50. výročí Mongolské lidové revoluce – 1971
Med 30th anniversary of victory over japan.PNG Medaile 30. výročí vítězství nad militaristickýmLeonid Iljič Brežněv obdržel následující sovětská vyznamenání:[1][2][3]
Čestné tituly
Editovat
Hrdina socialistické práce – 17. června 1961 – za vynikající služby v rozvoji raketových technologií a zajištění úspěšného letu sovětského občana do vesmíru
Hrdina Sovětského svazu – 18. prosince 1966, 18. prosince 1976, 19. prosince 1978 a 18. prosince 1981[4]
Řády
Editovat
Řád vítězství – udělen 20. února 1978, odebrán 21. září 1989 (nikdy na něj neměl formálně nárok, protože byl určen pro nejvyšší velitele druhé světové války)
Leninův řád – 2. prosince 1947, 18. prosince 1956,[5] 17. června 1961, 18. prosince 1966, 2. října 1971, 18. prosince 1976, 19. prosince 1978 a 18. prosince 1981
Řád Říjnové revoluce – 14. března 1979 a 18. prosince 1980
Řád rudého praporu – 12. března 1942 a 29. května 1944
Řád Bohdana Chmelnického II. třídy – 23. května 1945
Řád vlastenecké války I. třídy – 18. září 1943
Řád rudé hvězdy – 16. března 1943
Medaile
Editovat
Pamětní medaile 100. výročí narození Vladimira Iljiče Lenina
Medaile Za obranu Oděsy – 1942
Medaile Za obranu Kavkazu – 1944
Medaile za vítězství nad Německem ve Velké vlastenecké válce 1941–1945 – 1945
Jubilejní medaile 20. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce 1941–1945 – 1965
Jubilejní medaile 30. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce 1941–1945 – 1975
Medaile Za osvobození Varšavy – 1945
Medaile Za dobytí Vídně – 1945
Medaile Za udatnou práci za Velké vlastenecké války 1941–1945 – 1945
Medaile Za upevňování bojového přátelství – 2. června 1980
Medaile Za obnovu závodů železářského průmyslu jihu
Medaile Za rozvoj celiny – 1956
Medaile 40. výročí Ozbrojených sil SSSR – 1958
Medaile 50. výročí Ozbrojených sil SSSR – 1968
Medaile 60. výročí Ozbrojených sil SSSR – 1978
Pamětní medaile 250. výročí Leningradu – 1957
Pamětní medaile 1500. výročí Kyjeva – 1982
Ostatní
Editovat
Leninova cena – 1979
Zahraniční vyznamenání
Editovat
Leonid Iljič Brežněv obdržel následující zahraniční vyznamenání:[1][3]
Československo Československo
Hrdina Československé socialistické republiky – 5. května 1970, 26. října 1976 a 16. prosince 1981[4][6]
Řád Klementa Gottwalda – 29. října 1976, 2. června 1978 a 16. prosince 1981[4][7]
Řád Bílého lva za vítězství I. třídy – 1946
Řád Bílého lva I. třídy s řetězem, civilní skupina – 16. února 1973[4][8]
Československý válečný kříž 1939 – 1945 a 1947
Československá medaile za chrabrost před nepřítelem – 1945 a 1947
Medaile za upevňování přátelství ve zbrani – 1980
Etiopie Etiopie
Řád velké hvězdy cti socialistické Etiopie – 1980
Finsko Finsko
velkokříž s řetězem Řádu bílé růže – 16. prosince 1976[9]
Guinea Guinea
National Order of Merit – Grand Cross (Guinea).png velkokříž Národního řádu za zásluhy – 1961
Indonésie Indonésie
Řád hvězdy Indonéské republiky I. třídy – 1961 a 1976
Jižní Jemen Jižní Jemen
Medaile 14. října – 14. října 1982
Jugoslávie Jugoslávie
velkohvězda Řádu jugoslávské hvězdy – 1962
Afghánistán Afghánistán
Solnce svobody rib.png Řád slunce svobody – 1981
Argentina Argentina
velkokříž Květnového řádu – 1974
Bulharsko Bulharsko
Hrdina Bulharské lidové republiky – 1973, 1976 a 1981
Řád Georgiho Dimitrova – 1973, 1976 a 1981
Medaile 100. výročí osvobození Bulharska z osmanského područí – 1978
Medaile 30. výročí socialistické revoluce v Bulharsku – 1974
Medaile 90. výročí narození Georgiho Dimitrova – 1972
Atd atd
Mongolsko Mongolsko
Hrdina práce Mongolské lidové republiky – 1981
Hrdina Mongolské lidové republiky – 1976
OrdenSuheBator.png Süchbátarův řád – 1966, 1971, 1976 a 1981
Med 50th anniversary of mongolian people’s army rib.PNG Medaile 50. výročí Mongolské lidové armády – 1971
50 Years Anniversary of the Mongolian Revolution rib.PNG Medaile 50. výročí Mongolské lidové revoluce – 1971
Med 30th anniversary of victory over japan.PNG Medaile 30. výročí vítězství nad militaristickým
Trolle, zmrde zmizni.
paráda,ten opičák Brežněv musel být ve formě,když si ta kila železa oblíkl,aby zamachroval – měli si jej pozvat do nějaké cikánské osady,aby se mu ulehčilo !
Na tebe serou všichni i Bureš 🙂
Stačilo by, aby Německo otevřelo Nord Stream 2, EU přinutila Zelenského otevřít větev plynovodu Jamal, kterou přes časem uzavřel a dohodnout se s Ruskem, které prodávat chce. Jenže politikům bližší kabát než košle, chtějí škodit Rusku ať to stojí , co to stojí, i kdybychom měli zmrznout.
Sociální nůžky se dál rozvírají – hanba hanboucí….
Silnou progresivní daň!
Také si to myslím. Babiš a Toman byli dlouholetí profesionálové v čerpání dotací. A nový ministr všechno za pár měsíců pokazil
Jo jo, když jsme kdysi jednotili řepku. Mladí neumějí vzít motyku do ruky, pak to remeslo upadá
A konečně zrušit už ty evropské dotace, které bruselská vrchost vybere od států a pak si s nimi vynucuje poslušnosta které akorát křiví trh a vyvolávají korupční jednání.
To posli do Holandska, do Bruselu
Jenda Veleba, bývalý tajemník OV KSČ, by byl ještě radikálnější
Nevím, kde jsi na to přišel, Výbore, ale to si bude rozumět s přeběhlíkem a převlíkačem kabátů generálem Pavlem, bývalým členem KSČ, co přísahal věrnost Varšavské smlouvě a pak na NATO a ještě chce přísahat na Hradě.
Proč byli za vašeho socialismu vedouci prodejen zeleniny a masny zazobaní? Nebylo pidpultové zboží?, vy ŠMEJDI ??!
No bylo málo zboží, zato teď je ho až moc, silnice jsou kvůli tomu plné náklaďáků, smogu, nehod, zraněných, mrtvých. A ještě vyrostla generace bezohledných šmejdů.
Komentáře jsou uzavřeny.