Jak bude Peking reagovat na návštěvu Pelosiové na Tchaj-wanu? Navzdory obavám, které se objevují v médiích, nepovede návštěva Pelosiové, předsedkyně dolní komory amerického Kongresu, ani ke třetí světové válce, ani k rozsáhlé operaci na znovudobytí Tchaj-wanu: strategie Pekingu je postavena na vytvoření co nejlepších podmínek pro operaci, která by byla jedinečná pro čínské ozbrojené síly, a vyloučení přímé konfrontace s ozbrojenými silami USA a jejich spojenci; období monzunů vytváří nejnepříznivější podmínky pro rozsáhlou operaci proti Tchaj-wanu.
Washington si je toho vědom a provádí dobře naplánovanou provokaci za účasti nejvyššího vedení a rozsáhlého zapojení ozbrojených sil. Kulisou operace je výročí založení Čínské lidové osvobozenecké armády (ČLOA) 1. srpna a začátek tichých jednání o složení nejvyššího čínského vedení v předvečer 20. sjezdu, který rozhodne nejen o třetím funkčním období Si Ťin-pchinga, ale také o rozsáhlém nástupu jeho stoupenců k moci, o »straně vítězství« a o odchodu proamerických sil z řad čínského komsomolce, spojence americké demostrace. Pelosiová se při své návštěvě bude zabývat také otázkami důvěryhodnosti Demokratické strany v době začínající recese v USA.
Vnitropolitická situace v USA i v Číně nutí nejvyšší politické představitele k nekompromisním a radikálním krokům proti druhé straně. Nejde jen o otázku vůdčí autority v rámci obou zemí, ale také ve vnějším světě – ve východní Asii i mimo ni. Čínská armáda se bude držet svého postoje a zabrání návštěvě Pelosiové na ostrově. A pokud k němu dojde, odehraje se ve stavu, který je blízko začátku omezeného konfliktu a konfrontace mezi ozbrojenými silami Číny a USA. Incidenty ve vzduchu a na moři nelze vyloučit a budou hlášeny v závislosti na vývoji situace. Diplomatická reakce by mohla zahrnovat odvolání čínského velvyslance v USA a další diplomatická opatření. Nelze vyloučit spontánní shromáždění a střety kolem diplomatických misí USA v Číně a »spontánní« masové kampaně bojkotu amerických firem a výrobků.
Vzhledem k tomu, že otázka reakce na návštěvu Pelosiové je otázkou autority Si Ťin-pchinga, který je v mnoha ohledech chráněncem čínské armády, mohlo by mezi vojenskými opatřeními dojít k částečnému omezení plavby v Tchajwanském průlivu, zpřísnění požadavků na dodržování čínské zóny vzdušné obrany v Jihočínském a Východočínském moři, což by mělo dopad na americké letecké společnosti. Čína se bude snažit nejen o hlasitou vnitropolitickou odpověď USA, ale využije návštěvu také k ospravedlnění větší kontroly nad lodní a leteckou dopravou ve vodách a vzdušném prostoru Východočínského a Jihočínského moře, které představují až 40-50 % veškerého světového obchodu. Možnost zahájení operace v plném rozsahu v Tchajwanském průlivu byla kvůli povětrnostním podmínkám zkrácena na září až říjen.
Pokud se PLA zapojí do bojových operací, může se omezit na pokusy o obsazení blízkých malých ostrovů u pobřeží a v Tchajwanském průlivu a na pokusy o zablokování lodní dopravy v blízkosti tchajwanského hlavního města. Není vyloučena ani rozsáhlá sabotáž – připomeňme, že před návštěvou bývalého amerického ministra zahraničí Pompea zůstal celý ostrov bez elektřiny – a možné jsou i rozsáhlé kybernetické útoky. Dalším nástrojem Pekingu by mohly být protesty tchajwanské národní strany Kuomintang, která prosazuje integraci s pevninou. Návštěva Pelosiové nepovede k velké válce, ale bude to Rubikon, který připraví půdu pro takový konflikt v blízké budoucnosti. Peking využije situace k přesunu vojsk a připraví půdu pro budoucí blokádu Tchaj-wanu. V Číně to bude považováno za moudrost vojenského a politického vedení – v čínské kultuře je přímá konfrontace považována za velkou nevýhodu, na rozdíl od kultur západního světa.
Nikolaj Vavilov
6 komentáře
Návštěva naší delegace na Tchaj-wanu ctí neochvějný závazek Ameriky podporovat tchajwanskou pulzující demokracii.
Naše diskuse s tchajwanským vedením znovu potvrzují naši podporu našemu partnerovi a prosazují naše společné zájmy, včetně prosazování svobodného a otevřeného indicko-pacifického regionu.
Solidarita Ameriky s 23 miliony obyvatel Tchaj-wanu je dnes důležitější než kdy jindy, protože svět stojí před volbou mezi autokracií a demokracií.
PELOSI MA 82 LET, TO PUTINOVY ODDILY KOLOZUBYCH BABEK V SUSTACICH KOUKAJI !!!
VYDĚLÁVÁNÍ PENĚZ, KTERÉ SI BANKY NEPŘEJÍ, ABYSTE ZNALI
Andrej Babiš pokračuje,
“Zažíváme nejednoduché hospodářské období, a nyní máme řešení, na které lidé dlouho čekali. Nikdy v historii jsme takovouto jedinečnou příležitost, jejíž pomocí mohou vydělávat zakrátko značné sumy i běžní lidé, neměli.
Někteří lidé se zdráhají tento způsob vyzkoušet, protože se tolik liší od toho, co dosud znali. A to je i důvod, proč se mu snaží velké světové banky udělat přítrž! Velké banky využívají nástrojů aktivní propagandy a označují kryptoměny a obecně platformy jako Bitcoin Profit za podvod. Důvod? Mají strach z toho, že se poté, co se lidi dozví, jak je možné vydělávat, jejich korporátní zisky scvrknou na minimum.
Pravdou ale je, že se jedná o generační revoluci. Ten, kdo do vlaku nenaskočí včas, o hodně přichází, Já sám osobně jsem měl již několik rozhořčených hovorů a výhrůžek z velkých společností , protože jsem představil technologii běžným lidem. Ale ať se jdou, víte co. Lidé v České republice si zaslouží znát pravdu, a je jen otázkou času, než se s technologií seznámí další a další lidé.
O svoji zkušenost jsem se rozhodl podělit mimo jiné též proto, že jsem dostal stovky děkovných dopisů od lidí, kterým prozrazení mého tajemství pomohlo. Můj oblíbený dopis je od mladíka, který splnil svému mladšímu bratrovi jeho sen – koupil mu Ferrari 488 Pista, na které vydělal pomocí Bitcoin Profit. Tato platforma zkrátka dokáže měnit životy k lepšímu, ať již jste odkudkoliv.”
Matouš Čížek použil své zisky z Bitcoin Profit, aby svému mladšímu bratrovi koupil auto jeho snů. To je inspirativní způsob, jak použít bohatství k něčemu dobrému!
SKUTEČNĚ BITCOIN PROFIT FUNGUJE?
Udělaji pro “ušáky” pořádnou “Rubikovu kostku”
Pampeliškový salát s hrozny
Ingredience
2 vejce
1 pampeliška
100 g zelených hroznů bez semen
1 červená cibule
2 lžíce ovocného octa
1 lžíce sladké hořčice
sůl, pepř
2 lžíce olivového oleje
30 g hoblovaného parmazánu
Postup
1 Vejce vařte asi 8–9 minut. Pampelišky pořádně umyjte.
2 Zelené hrozny omyjte, případně rozpulte. Rozpulte červenou cibuli a nakrájejte na proužky.
3 Smíchejte 2–3 lžíce
Pampeliškový salát s hrozny
Ingredience
2 vejce
1 pampeliška
100 g zelených hroznů bez semen
1 červená cibule
2 lžíce ovocného octa
1 lžíce sladké hořčice
sůl, pepř
2 lžíce olivového oleje
30 g hoblovaného parmazánu
Postup
1 Vejce vařte asi 8–9 minut. Pampelišky pořádně umyjte.
2 Zelené hrozny omyjte, případně rozpulte. Rozpulte
Tchajvan byl je a bude ruský a můžou se Američani i Číňani třeba postavit na hlavu
Komentáře jsou uzavřeny.